18 grudnia 2017 08:17 | Aktualności

Spotkanie opłatkowe w naszej szkole

To już tradycja, że społeczność Naszej szkoły do udziału w spotkaniu opłatkowym i obejrzenia jasełek zaprasza też starszych mieszkańców okolicy. Również dzisiaj, 15 grudnia, odbyło się takie międzypokoleniowe spotkanie. Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie Naszej szkoły wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W tegorocznym przedstawieniu naszym uczniom udało się połączyć czasy współczesne oraz wydarzenia w Betlejem. Opowiadało ono o tym, jak do uczących się w szkole dzieci przychodzi anioł i diabeł, a każde z nich próbuje przeciągnąć je na swoją stronę. Dobro jednak zwycięża i dzieci, podobnie jak pastuszkowie, aniołowie i Trzej Królowie, podążają do żłóbka, by złożyć pokłon narodzonemu Dzieciątku. Wystąpienie było przeplatane śpiewaniem kolęd przy akompaniamencie m.in. skrzypiec. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój,  a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek i kolęd uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości. Po zakończonym spektaklu głos zabrała  dyrektor szkoły p. Bożena Słomska, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się także ks. proboszcz parafii Katedralnej Robert Kwatek, ks. Proboszcz parafii w Bobrownikach Piotr Sapiński i Wójt Gminy Łowicz p. Andrzej Barylski, życząc, abyśmy żyli wiarą i innym dawali przykład chrześcijańskiej postawy. Następnie wszyscy podzieli się opłatkiem i miło spędzili czas. Jasełka zostały przygotowane przez p.Kamila Cieślaka, p. Jana Drązikowskiego oraz p. Martę Kosiorek. Kolędy i pastorałki dzieci śpiewały do akompaniamentu p. Piotra Słomy.

Zdjęcia: