10 stycznia 2018 10:04 | Aktualności

Teatr Pinokio

19 grudnia na długo pozostanie w pamięci uczniów z klas I-  IV. W tym dniu dzieci wraz z wychowawczyniami i wychowawcą pojechały do Teatru Pinokio  w Łodzi. Uczestnicy wycieczki mieli okazję obejrzeć znaną bajkę braci Grimm „Kopciuszek”  w nowej interpretacji. Przygody tytułowej bohaterki, czyli Kopciuszka i jej złych sióstr, rozgrywały się przy starej szafie. Nastrojowa muzyka, z wykorzystaniem klarnetu, kontrabasu, gitary i akordeonu, grana na żywo, wpływała na wyobraźnię. Pomimo, że znana bajka rozgrywała się w innych okolicznościach niż w oryginale, dzieci były niezwykle zaangażowane w to, co się dzieje na scenie. Nowe, zaskakujące oblicze Kopciuszka  zjednało sobie widownię zarówno starszą jak i najmłodszą. Na koniec przedstawienia aktorzy zeszli ze sceny, by uściskać dłonie widzów i podziękować im za uczestnictwo w tym teatralnym wydarzeniu.